Ekrany Arsenału

22.072010 Pasaż Klutury, Stary Rynek

Ekrany Arsenału to cykl spotkań, których celem jest prezentacja szeroko rozumianej twórczości filmowej oraz sztuki wideo. W trakcie spotkania, które odbędzie się w czwartek 22 lipca o godz. 19.30 w Pasażu Kultury odbędzie się unikatowy pokaz awangardowych filmów japońskich.

Vital Signals to niezwykle ciekawy i różnorodny przegląd wczesnej sztuki wideo z Japonii lat 60-tych i 70-tych. Podzielony na trzy sekcje program (język technologii, alternatywne media tj. open television, oraz performens) obejmuje dzieła wybitnych artystów, tj. Takahiko Iimura, Mako Idemitsu and Toshio Matsumoto. Podczas gdy wczesna sztuka wideo z Ameryki oraz Europy jest dobrze rozpoznana na scenie artystycznej, tworzone równolegle prace artystów w Japonii – kraju narodzin kamery i innych innowacji technologicznych – nie są powszechnie znane. W eksperymentach technologicznych, konceptualnych performansach i innych zdarzeniach artystycznych japońscy artyści potrafili przekształcić niematerialny czas, gest, sygnał elektroniczny w niezwykle żywiołowy i intrygujący materiał sztuki. Vital signals odsłania ów płodny okres kreatywnego zaangażowania i doświadczenia artystów w Japonii.

Ekrany Arsenału to spotkania, których celem jest prezentacja szeroko rozumianej twórczości filmowej oraz sztuki wideo. Na tytułowych ekranach pojawią się filmy profesjonalistów, ale i studentów oraz uczniów. Odnotowane i zaprezentowane zostaną nowe zjawiska w dziedzinie najciekawszych działań audiowizualnych. Powstanie forum wymiany pomiędzy twórcami z różnych środowisk.

prowadzenie: Anna Czaban

Wstęp bezpłatny

(za: Galeria Miejska Arsenał)

Powrót

Dodaj nowy komentarz

Dodaj komentarz
Niepoprawny kod
Przepisz słowa z obrazka *Wpisz usłyszane słowa

Komentarze (0)